Děkan FAMU Zdeněk Holý zasedne v mezinárodní porotě 53. MFF Karlovy Vary

V hlavní porotě karlovarské soutěže zastoupí Českou republiku děkan FAMU Zdeněk Holý. Spolu s ním budou v hlavní porotě irsko-skotský filmař a spisovatel Mark Cousins, chorvatská filmová, televizní a divadelní herečka Zrinka Cvitešić, italská producentka Marta Donzelli a nizozemská režisérka Nanouk Leopold. Třiapadesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již příští pátek 29. června a potrvá do 7. července.

Zdeněk Holý působil jako redaktor filmového časopisu Cinepur, v letech 2007–2010 jako šéfredaktor. V textu Vyprázdněná narace (2005) pojmenoval nastupující vlnu minimalistických filmů. V letech 2008–2012 působil jako ředitel Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze. Jako autor námětu a producent je podepsán pod snímkem Danielův svět (sekce Panorama Berlinale 2015), jako producent a dramaturg pod cyklem populárně-naučných dokumentů Člověk, to je věda (2017) či pod experimentálním filmem Recovering Industry (2016). V roce 2016 byl zvolen děkanem FAMU.

MFF Karlovy Vary představuje každý rok přibližně 150 filmů z celého světa. Největší pozornost je věnována tradičním programovým sekcím, především hlavní soutěži, do které jsou vybrány pouze celovečerní snímky natočené v uplynulé sezóně a dosud neuvedené v mezinárodní soutěži na jiném festivalu. V této soutěži se letos objeví dva filmy absolventů FAMU – Všechno bude Olma Omerzu a Chata na prodej Tomáše Pavlíčka.

Více na stránkách festivalu.

 

20. červen 2018

.