Centrum pohybové přípravy, sportu a rehabilitace

Centrum pohybovém přípravy je pracoviště AMU s celoškolskou působností.

Prostřednictvím pedagogického procesu a ve spolupráci s jednotlivými fakultami působí na studenty tak, aby opouštěli školu vybaveni odpovídajícími pohybovými znalostmi, profesní tělesnou zdatností a návyky, jak si tuto zdatnost uchovat. CPP se snaží, aby studenti pochopili, že jde o hlubší spojení pohybu a života, neboť prostřednictvím pohybu se o sobě a druhých dovídáme mnohem víc a díky pohybu směřujeme k báječnému pocitu, kdy rozum a tělo fungují jako celek.

Cílem práce centra je realizace takové výuky, která umožní všem posluchačům zapojení do pohybového systému během studia i po jeho skončení, a tak s ohledem na umělecké zaměření a profesní potřebu plně realizovat pohybové vzdělání.

Adresa: Malostranské náměstí 12, Praha 1, 118 00
 
Sborovna, sekretariát: +420 234 244 562
Pohybové studio: +420 234 244 564

Vedoucí centra
Mgr. Sabina Fiřtová, sabina.firtova@amu.cz  

Sekretářka katedry
Mgr. Věra Vichová,  vera.vichova@amu.cz 
 


Pedagogové
Rozvrh 2018/19 Letní semestr
Předměty 2018/19 Letní semestr
Rozvrh ve zkouškovém období 2019

 

  • BASÁK Karel
    šerm        

(karel.basak@amu.cz)

  • Mgr. ČEDÍK Roman
    florbal, sebeobrana, horolezení

(roman.cedik@amu.cz)

  • Mgr. DOLEČKOVÁ Jitka
    kompenzační cvičení

(jitka.doleckova@amu.cz) MD

  • Mgr. FIŘT Jiří
    akrobacie, gymnastika, florbal

(jiri.firt@amu.cz)

  • Mgr. FIŘTOVÁ Simona
    kompenzační cvičení, plavání, volejbal, basketbal, posilovna 

(Simona.firtova@amu.cz) 

  • Mgr. HUBAČOVÁ Zuzana
    jóga  

(zuzana.hubacova@amu.cz)   

  • Mgr. JELÍNKOVÁ Petra
    kompenzační cvičení, kondiční cvičení 

(petra.jelinkova@amu.cz) 

  • KŇAŽKO Michael
    tai-či  

(michael.knazko@amu.cz) 

  • KODYM Miroslav
    bojové sporty - aikido

(Miroslav.kodym@amu.cz)

  • KOPECKÁ Tereza
    step              

(tereza.kopecka@amu.cz)   

  • Mgr. HLAVIČKOVÁ Zuzana
    aerobik, pilates, fitball

(zuzana.hlavickova@amu.cz) 

  • PACHL Petr
    akrobacie, gymnastika

(petr.pachl@amu.cz)

  • Mgr. PACHL Tomáš
    akrobacie, gymnastika

(tomas.pachl@amu.cz)             

  • Mgr. PINTÍŘOVÁ Petra
    kompenzační cvičení, kondiční cvičení

(petra.pintirova@amu.cz)     

  • REIDINGER Jiří
    pohybové divadlo

(jirka.reidinger@amu.cz)   

  • Mgr. VĚCHETOVÁ Tereza
    fyzioterapie        

(tereza.vechetova@amu.cz)

                                            

ROZVRH POHYBOVÉHO STUDIA AMU 2019 LETNÍ SEMESTR
           
PONDĚLÍ          
9,00-10,30 Kompenzační cvičení   Fiřtová Sa
10,30-12,00 Pilates       Fiřtová Sa
12,00-13,30 Kondiční cvičení   Fiřtová Sa
13,30-15,00 Fitball       Hlavičková Z.
15,00-16,30 Pilates       Hlavičková Z.
16,30-18,00 Aerobic - kruhový trénink Hlavičková Z.
           
ÚTERÝ          
9,00-10,30 Kompenzační cvičení   Fiřtová Sa
10,30-12,00 Pilates       Fiřtová Sa
12,00-13,30 Fitball       Fiřtová Sa
15,00-16,30 Kompenzační cvičení   Fiřtová Si
16,30-18,00 Kompenzační cvičení   Fiřtová Si
18,00-19,30 Kompenzační cvičení   Pintířová P.
           
STŘEDA          
9,00-10,30 Kondiční cvičení   Fiřtová Sa
10,30-12,00 Pilates       Fiřtová Sa
12,00-13,30 Tai-či       Kňažko M.
13,30-15,00 Kompenzační cvičení   Jelínková P.
15,00-16,30 Tai-či       Kňažko M.
           
ČTVRTEK          
7,30-9,00 Kompenzační cvičení   Fiřtová Si
9,00-10,30 Kompenzační cvičení   Fiřtová Si
10,30-12,00 Posilovna     Fiřtová Si
12,00-13,30 Kondiční cvičení   Jelínková P.
15,00-16,30 Jóga       Hubačová Z.
16,30-18,00 Jóga       Hubačová Z.
           
PÁTEK          
7,30-9,00 Tai-či       Kňažko M.
9,00-10,30 Tai-či (AVALON)   Kňažko M.
9,30-11,00 Kompenzační cvičení   Fiřtová Sa
11,00-12,30 Step       Kopecká T.
Individuální kompenzační cvičení – rehabilitace  
Tereza Věchetová 603 188 504 (individuální domluva)
         ROZVRH HODIN CPPSR NA LETNÍ SEMESTR 2019  
AKROBACIE Pondělí  18:00 - 19:30 SOKOL ŽIŽKOV II T. Pachl: J. Fiřt
  Úterý 9:30 - 11:00 SOKOL ŽIŽKOV II P. Pachl: J. Reidinger
  Středa  8:00 - 9:30 SOKOL ŽIŽKOV II P. Pachl
  Čtvrtek  18:00 - 19:30 SOKOL ŽIŽKOV II P. Pachl: J. Fiřt
  Pátek 8:00 - 9:30 SOKOL ŽIŽKOV II P. Pachl: J. Fiřt
BASKETBAL Středa  18:30 - 20:00 TYRŠŮV DŮM Si. Fiřtová
BOJOVÉ SPORTY Úterý 19:30 - 21:00 SOKOL ŽIŽKOV II M. Kodym
FLORBAL Úterý 13:00 - 14:30 SOKOL MALÁ STRANA R. Čedík
  Úterý 18:30 - 20:00 TYRŠŮV DŮM J.Fiřt
HOROLEZECTVÍ Čtvrtek  18:00 - 20:00 HALA ČVUT R. Čedík
PLAVÁNÍ Pondělí 20:00 - 21:30 TYRŠŮV DŮM Si. Fiřtová
  Středa  20:00 - 21:00 TYRŠŮV DŮM Si. Fiřtová
POHYBOVÉ DIVADLO Čtvrtek  18:00 - 19:30 SOKOL ŽIŽKOV II J. Reidinger
STOLNÍ TENIS Čtvrtek  9:00 - 10:30 SOKOL ŽIŽKOV II pedag. CPPSR
ŠERM Pondělí 17:00 - 18:30 DAMU K. Basák
  Pondělí 18:30 - 20:00 DAMU  K. Basák
  Úterý 17:00 - 18:30 DAMU K. Basák
  Úterý 18:30 - 20:00 DAMU K. Basák
TRAMPOLÍNA Čtvrtek  18:00 - 19:30 SOKOL ŽIŽKOV II pedag. CPPSR
VOLEJBAL Středa  13:00 - 14:30 SOKOL MALÁ STRANA Si. Fiřtová
ZÁKLADY SEBEOBRANY Čtvrtek  13:00 - 14:30 TYRŠŮV DŮM R. Čedík

Rozvrh ve zkouškovém období od 21.5 do 25.6.2019

Úterý 21.5.    
9,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Sa.
10,30   Pilates Fiřtová Sa.
15,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Si.
Středa 22.5.    
9,30   Kondiční cvičení Jelínková P.
12,00   Tchaj-ti Kňažko M.
13,30   Kompenzační cvičení Jelínková P.
Čtvrtek 23.5.    
15,00   Joga Hubačová Z.
16,30   Joga Hubačová Z.
       
Úterý 28.5.    
9,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Sa.
10,30   Pilates Fiřtová Sa.
Středa 29.5.    
9,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Sa.
10,30   Pilates Fiřtová Sa.
13,30   Kondiční cvičení Jelínková P.
Pátek 31.5.    
11,00   Step Kopecká T.
       
Úterý 4.6.    
9,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Sa.
10,30   Pilates Fiřtová Sa.
15,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Si.
Středa 5.6.    
9,30   Kondiční cvičení Jelínková P.
Pátek 7.6.    
11,00   Step Kopecká T.
       
Úterý 11.6.    
15,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Si.
16,30   Kompenzační cvičení Pintířová P.
       
Úterý 25.6.    
15,00   Kompenzační cvičení Fiřtová Si.
Foto Rokytnice 2019
Foto Alpy 2019