Absolventský projekt programu MIDPOINT Feature Launch bude uveden na filmovém festivalu v Cannes

Celovečerní debut EVGE ukrajinského režiséra Narimana Alieva prošel v roce 2018 vzdělávacím programem MIDPOINT Feature Launch (pod názvem HOMEWARD). Program pořádá mezinárodní vzdělávací platforma MIDPOINT, která působí pod záštitou Akademie múzických umění v Praze.

MIDPOINT Feature Launch je vzdělávací program určen týmům začínajících profesionálů z řad scenáristů, režisérů a producentů ze střední a východní Evropy, kteří vyvíjejí svůj první nebo druhý film. Intenzivní celoroční program sestává ze čtyř modulů zaměřených na vývoj scénáře a možnosti dalšího financování a koprodukce.

V roce 2018 se Feature Launche účastnil režisér Nariman Aliev a producent projektu Vladimir Yatsenko z produkční společnosti LIMELITE. Hlavním dramaturgem projektu EVGE byl Pavel Jech (MIDPOINT Artistic Director).
Projekt byl v rámci programu prezentován v roce 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v rámci prezentace projektů Works in Development – Feature Launch.

Snímek byl nyní vybrán do prestižní sekce Un Certain Regard mezinárodního filmového festivalu v Cannes, světová premiéra ho v Cannes čeká 22. května 2019.

EVGE (krátká synopse)
„Mustafa ztratil svého nejstaršího syna ve válce mezi Ruskem a Ukrajinou. Rozhodl se, že za jakoukoliv cenu dopraví mrtvé synovo tělo na chlapcův rodný Krym. Spolu se svým mladším synem se vydává na cestu, která hluboce poznamená jejich vztah.“

Režie: Nariman Aliev
Scénář: Nariman Aliev and Marysia Nikitiuk
Produkce: Vladimir Yatsenko (Limelite)
Ukrajina, 2019

Více informací o snímku a programu Feature Launch zde: https://www.midpoint-center.eu/news/139-midpoint-project-evge-to-compete-in-un-certain-regard-in-cannes

17. květen 2019

.