Skončil třetí modul vzdělávacího programu MIDPOINT Feature Launch 2019, absolventským projektům byly uděleny ceny

Minulý týden skončil třetí modul ročního vzdělávacího programu MIDPOINT Feature Launch 2019, který organizuje mezinárodní vzdělávací platforma MIDPOINT, působící pod záštitou Akademie múzických umění v Praze. Workshopu, který se konal od 28. června do 3. července 2019 v České Republice – nejprve v Praze, následně v Karlových Varech – se zúčastnilo osmnáct začínajících filmových profesionálů s celkem osmi projekty celovečerních filmů ve vývoji, a dva aspirující dramaturgové.

V pondělí 1. července proběhly prezentace projektů před publikem složeným z filmových profesionálů. Společná iniciativa MIDPOINTu a MFF Karlovy Vary s názvem Works in Developmnent - Feature Launch se konala v rámci industry sekce KVIFF Eastern Promises.

Zúčastněným projektům byly uděleny celkem tři ceny:

KVIFF & MIDPOINT Development Award

Vítězem hlavní ceny, KVIFF & MIDPOINT Development Award v hodnotě 10.000 EUR, se stal maďarský projekt Some Birds, debutový film režiséra Daniela Hevera, scénáristky Zsanett Kertesz a producenta Laszla Dreissigera.
Odborná porota tvořená Hugo Rosákem (vedoucí KVIFF Industry), Danijelem Hocevarem (producent, Head of Studies Feature Launch) a Katrielem Schorym (producent, expert Feature Launche), ocenila „příběh dvou postav, které si při hledání vlastního místa ve světě vytvoří zvláštní pouto přesahující generace.“

Smyslem společné ceny MIDPOINTU a KVIFF je podpořit vznikající talenty především ze střední a východní Evropy a pomoci jejich filmovému projektu s dalším vývojem.

connecting cottbus Award

Tvůrci projektu Rattlesnakes (režie: Nikola Ljuca, produkce: Maja Ilic) získali příležitost prezentovat svůj vznikající film v listopadu 2019 v rámci koprodukčního trhu connecting cottbus. Příběh pojednává o bývalých aktivistech Nadje a Borisovi, kteří jsou nuceni řešit situaci, ve které dochází ke konfrontaci mezi láskou, morálními hodnotami a osobními, korporátními a státními zájmy.
„Prezentované absolventské projekty MIDPOINTu byly, ostatně jako každý rok, mimořádné, nebylo tedy jednoduché vybrat jednoho výherce,“ okomentovala svou volbu porota z connecting cottbus. „Scénář projektu Rattlesnakes směle proniká do hloubky dnešního korporátního světa a demonstruje, jak rychle mohou být láska a idealismus zkorumpovány.“

Rotterdam Lab Award

Producentka gruzínského projektu Grey Skies Elene Margvelashvili dostala možnost zúčastnit se vzdělávacího programu pro producenty Rotterdam Lab, který proběhne v lednu 2020 v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu.

Koprodukční trh When East Meets West následně zve všechny zúčastněné producenty v lednu 2020 do Itálie, kde dostanou další příležitost setkat se s potenciálními uměleckými a finančními partnery během akce Feature Launch Spotlight.

Více informací naleznete zde: https://www.midpoint-center.eu/

9. červenec 2019

.